Dobór pracowników

USŁUGI

Rekrutacja i selekcja

Znalezienie odpowiednich pracowników to proces kosztowny i czasochłonny. Wiąże się z koniecznością inwestycji w ogłoszenia rekrutacyjne w prasie lub internecie, przejrzenia dziesiątek CV, odbycia licznych spotkań z kandydatami, nierzadko także z potrzebą sprawdzenia referencji. Dzięki naszej ofercie oszczędzacie Państwo czas i zredukujecie koszty zainwestowane w proces rekrutacji, zyskując jednocześnie sprawdzonych, starannie dobranych pracowników.

Jak to się odbywa u nas:

  •  Cenisz sobie oszczędność czasu i pieniędzy ? Chciałbyś odciążyć swój dział HR ?
  • A co najważniejsze marzy Ci się zatrudnienie konkretnego pracownika ?
  • Możesz to osiągnąć dzięki współpracy z nami.
  • Jak wygląda proces rekrutacji ?
  • Składa się z 3 etapów:

Pierwszy etap jest najbardziej czasochłonny. Gdy zabieramy się za rekrutacje, musimy dowiedzieć się wszystkiego na temat targetu ,którym są potencjalni pracownicy. Gdzie możemy ich znaleźć ? Jaka stawka ich interesuje ? Czy są pracownikami pożądanymi, niszowymi czy popularnymi ? Jak dużą mamy konkurencję, ilu pracodawców na rynku również ich szuka ? W momencie odpowiedzenia na te pytania, zabieramy się za docieranie do targetu. Tworzymy ogłoszenie, ogłoszenia. Pamiętamy jednak o wszystkim co się dowiedzieliśmy w trakcie analizy rynku. Ogłoszenie musi zachęcić pracownika, do interakcji. Dlatego jeżeli docelowy target należy do wzrokowców, dbamy o przejrzystość tekstu, bądź tworzymy wizualne ogłoszenie <- kreatywność. Gdy target należy do słuchowców przedstawiamy mu ogłoszenie w formie podcastu itp. Cały czas pamiętamy do kogo kierujemy przekaz. Treść musi być stworzona stricte pod kątem docelowej grupy odbiorców. Teraz przechodzimy do publikacji ogłoszenia, mamy na uwadze aby nie robić tego na chybił trafił. Idziemy tam gdzie są nasi potencjalni pracownicy.

Drugi etap to zebranie i analizowanie CV. Codziennie przez 3 dni drukujemy otrzymane CV, dzwonimy i pytamy kandydatów o to, czy wiedzą na jakie stanowisko aplikują, czy są nadal chętni na wzięcie udziału w danej rekrutacji. Młodzi ludzie bardzo często wysyłają swoje CV „jak leci”. Nie zwracają uwagi, nie mają pamięci, nie monitorują swoich działań. Dlatego zawsze kontaktujemy się telefonicznie z kandydatami i pytamy – czy na pewno jest świadom na jaką rekrutację wysłał  CV.  Po otrzymaniu potwierdzenia odkładamy CV. W 3 dzień od rozpoczęcia zbierania Cv, przeglądamy wszystkie te, które zostały potwierdzone. Teraz patrzymy na nie stricte pod kątem wymagań, umiejętności jakie kandydat musi spełniać, aby nadawał się na dane stanowisko. Odrzucamy te które się nie nadają. Tworzymy streszczenie na temat kandydatów, którzy się ostali.

Ostatni etap nazywamy wstępną rekrutacją. Dzwonimy do wybranych kandydatów i umawiamy się na wstępną rozmowę. Rozmowa ta zawsze odbywa się u nas w sympatycznej atmosferze. W czasie tego spotkania, prosimy kandydata o zrobienie wymaganych testów psychologicznych zarówno osobowościowych jak i stanowiskowe. Jeszcze raz, znając już wyniki testów, przeglądamy profile kandydatów i robimy selekcję. Kontaktujemy się tylko z tymi, którzy spełniają kryteria pracodawcy co do doświadczenia itd. i mają osobowość nadającą się na dane stanowisko, na które rekrutujemy. Po wstępnej rekrutacji zapraszamy, kandydatów na rekrutację właściwą, z rekruterami firmy, która nas wynajęła. Bądź sami przedstawiamy wybranych, wybranego przez nas kandydata, gdy zleceniodawca, całkowicie w tym temacie zdaje się na nas.

Try&hire

Nasza usługa Try&Hire umożliwia obu stronom sprawdzenie relacji zawodowych zanim podpisana zostanie umowa o stały stosunek pracy. Przyjęcie pracownika według nowego modelu pozwala bardzo dokładnie ocenić jego możliwości. To coś więcej niż typowy staż albo praca tymczasowa. Nowo przyjęta osoba, znajduje się u progu uzyskania stałej pracy – środowisko i sposób działania są więc maksymalnie zbliżone do tych, które panują na stałym etacie. Daje jej to, zupełnie inną motywację – oraz okazję do wiarygodnej obserwacji i przetestowania zdolności. Ten swoisty okres próbny daje czas na dostrojenie się wszystkich nowych elementów: kadry zarządzającej, współpracowników i stałej załogi.

Outplacement / Zwolnienia monitorowane

Outplacement to usługa skierowana nie tylko do firm, które są zmuszone do redukcji pracowników, ale przede wszystkim skierowana jest do samych zwalnianych pracowników. Ma ona pomóc osobom, które tracą pracę, przejść przez ten trudny okres, przygotować się do spotkania z rynkiem pracy, zaplanować dalsze kroki i bezpiecznie “wylądować” w nowej firmie, na nowym stanowisku.

Zainteresowała Cię któraś z wyżej wymienionych usług, skontaktuj się z naszym koordynatorem aby uzyskać więcej informacji, umówić się na spotkanie:

530 700 361
Top